Luks Straszyn świętował X-lecie

Uczniowski Klub Sportowy LUKS STRASZYN – sekcja tenisa stołowego, obchodził X-leciedziałalności. Jubileuszowe obchody odbyły się 21 września 2012 r.w Zespole Szkół w Straszynie.

 

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Magdalena Kołodziejczak, wójt Gminy Pruszcz Gdański ; Lubica Ząbkiewicz, dyrektor szkoły w Straszynie; prof. Wojciech Przybylski, były rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku; dr Ryszard Weisbrodt, prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego; państwo Ludomira i Alojzy Grubba, rodzice najlepszego polskiego tenisisty stołowego Andrzeja Grubby; Stefan Dzierżek, założyciel sekcji; Marek Gotartowski, zastępca dyrektora OKSiR; Wiesław Szczodrowski, przewodniczący pomorskiego LZS oraz wiele znanych osobistości, przedstawicieli samorządu i świata polityki. Oczywiście nie zabrakło również zawodników, ich rodziców i sympatyków tenisa stołowego ze Straszyna. Gościnnie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „JAGÓDKI”, który zaprezentował krótki program artystyczny. Imprezę prowadził Witold Chyliński, trener tenisistów stołowych i nauczyciel ZS w Straszynie.

100_1771
Sekcja tenisa stołowego pod nazwą Uczniowski Klub Sportowy „Straszyn” powstała we wrześniu 2002 roku, przy Zespole Szkół w Straszynie. Jej założycielem był Stefan Dzierżek (na zdjęciu powyżej), który piastował funkcję kierownika sekcji do końca 2006 roku. Ważnymi osobami w historii straszyńskiego „sts”, które przyczyniły się do jego powstania, a których niestety zabrakło już wśród zgromadzonych na jubileuszu, byli Tomasz Słupecki, prezes GTS Pruszcz Gdański, oraz Władysław Kiedyk, prezes LUKS „Straszyn”. Kolejnym kierownikiem sekcji w 2006 r. został Daniel Smolnicki, natomiast pierwszym trenerem jest Witold Chyliński, który pracuje z młodymi zawodnikami od chwili jej utworzenia. W sezonie 2006/2007 w pracy z zawodnikami pomagał Paweł Dzierżek. Od sezonu 2007/2008 funkcję II trenera sprawuje Jacek Chyliński. W 2008 roku sekcja zmieniła nazwę na LUKS „Straszyn”, wstępując w szeregi Ludowych Zespołów Sportowych.
Od początku istnienia sekcję wspierają Gmina Pruszcz Gdański, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie, Zespół Szkół w Straszynie, Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz sponsorzy – firmy Simex i Fortus.
Gratulujemy jubileuszu i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

Zapraszamy do galerii fotografii.

Plugin by:aAM
%d bloggers like this: